02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
YABANCILAR İÇİN TÜRKÇE - A1
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 54
Toplam Ziyaretçi : 74742
Aybis
Avrupa çok dillilik politikası, çok erken yaşta en az iki yabancı dil öğreterek özellikle, temel becerilerin geliştirilmesi doğrultusunda ilerlemiştir.

YABANCILAR İÇİN TÜRKÇE - A1 KURS PROGRAMI

Yabancılar İçin Türkçe -A1 Kurs Programı MEB Tarafından onaylı bir kurs progrmıdır. Bu program Talim ve Terbiye Kurulunun 29/07/2016 tarihli ve 55 sayılı kararı ile kabul edilen “Yaygın Eğitim Kurumları Yabancı Diller A1 Seviyesi Çerçeve Kurs Programı”na uygun olarak hazırlanmıştır. Yabancı diller alanı altında yer alan A1 seviyesi Türkçe öğretim programı ile, uluslararası düzeyde standartlara uygun, yetişkin bireylere eğitim ve öğretim olanağı sunulmuştur.

Konular birbiriyle bağlantılı ve sosyal hayatta karşılaşılabilecek olan konulardan seçilmiştir. İçerik, konuların özelliğine göre aşamalı ve birbirinin ön koşulu olacak şekilde düzenlenmiştir.

Bu kurs programı; Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi İle Türk Vatandaşlarının Farklı Dil ve Lehçelerinin Öğrenilmesi Hakkında Kanunun, 2. Maddesi hükmü gereğince Bakanlar Kurulu Kararıyla öğretiminin yapılması kabul edilen yabancı diller için uygulanabilir. Yabancı dil öğretim programı A Seviyesi (A1+A2) “Diller için Avrupa Ortak Başvuru Çerçevesi”nde “Temel Dil Kullanıcısı” olarak tanımlanmıştır. A1 Seviyesi dil kullanımında en temel aşamadır.

Dil oğrenenlerin kendilerini en basit şekilde ifade edebildikleri aşamadır. Yaygın Eğitim Kurumları Yabancı Diller A1 Seviyesi Türkçe Kurs Programı ile kursiyerlerin Türk Millî Eğitiminin genel amaçları ve temel ilkelerine uygun olarak;

1. Kişiler (oturduğu yer, tanıdıkları, sahip olduğu şeyler gibi) hakkında en basit soruları yöneltmeleri ve benzeri soruları yanıtlamaları,

2. En temel gereksinimler ya da iyi bilinen konular söz konusu olduğunda, basit ifadeler kullanmaları ve sorulan soruları yanıtlamaları,

3. Kendilerini ve başkalarını tanıtmaları, nerede yaşadığı gibi kişisel bilgileri sormaları, cevaplamaları,

4. Karşısındaki insanların yavaş ve açık konuşarak kendisine yardımcı oldukları sürece onlarla basit bir şekilde konuşmaları,

5. Basit bir metni okumaları,

6. Basit bilgi formlarına kendi kişisel bilgilerini yazmaları,

7. Sayılar, miktarlar, fiyat ve zaman birimleri ile baş etmeleri,

8. Basit nezaket kalıplarını kullanmaları,

9. Basit bir şekilde yapılan yol tariflerini anlamaları amaçlanmaktadır.

Kurumumuzda konusunda uzman öğreticiler ile işleme alınan program öğleden önce, öğlden sonra, Akşam ve Hafta Sonu grupları oluşturularak mesai sonrasına denk gelecek şekilde çalışanların işlerini aksatmayacağı bir şekilde uygulanmaktadır. Yabancılar İçin Türkçe -A1 Kurs Programı  tamamlayan kursiyerler; bir çok noktada değerlendirilebilirler.

 

KURS PROGRAMINA KATILIM ŞARTLARI

1- 13 yaş ve üzeri olmak (Değ: 10.08.2018/14515482 Makam Onayı) 

2- En az okuryazar olmak

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Yabancılar İçin Türkçe -A1 Kurs Programı 

136 saat olan Yabancılar İçin Türkçe -A1 Kurs Programı Teorik ve Uygulamalı olarak yapılmaktadır.  10-14 Kişili özel sınıfta uzman ve saha tecrübesi olan öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir. 1,5 aylık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz projeksiyonlu ve sesli sunum teknolojisi ortamda yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik ve Uygulamlı sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 75 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olup Uygulama Sınavına girmeye hak kazanır. Uyguluma sınavı bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okul veya kendi kurumumuzda  yapılmaktadır. Uygulama Sınavında da 75 puan ve üzeri başarılı sayılmaktadır.

Teorik ve Uygulamalı sınav sonuçları 75 puan ve üzeri olan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir.