02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
TEMEL AŞÇILIK
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 42
Toplam Ziyaretçi : 74730
Aybis
Bu kurs programı profesyonel olmak isteyen bireylere mesleki gelişimleri için gerekli olan bilgi ve becerileri kazandırmak, toplumun gastronomi alanında daha sağlıklı ve güvenilir hizmet almasını sağlamak için hazırlanmıştır

TEMEL AŞÇILIK KURS PROGRAMI

Aşçı, mutfak araç, gereç ve ekipmanlarını kullanarak, hijyen vesanitasyon kurallarına uygun yiyecek üretimi yapma ve servise hazır hale getirme yeterliklerine sahip nitelikli kişidir. Antalya Mutfak Sanatları Akademisi olarakta bilinen kurumumuzun Gastronomi sınıfı kişiye özel teknolojik olarak hazırlanmıştır.  Her kursiyerimiz bireysel olarak hareket etmekte ve kendisine ayrilmiş bölümde malzemeleri ile kendisine ayrılmış ocakta çalışmaktadır.

Gastronomi sınıfımız teknolojiye uyumlu olduğundan her kursiyerin önünde ekranlar bulunmaktadır. Ders öğretmeni gerek duyduğunda önceden hazırlanmış video ve sunular ile kursiyerlerimize görsel destek sağlamaktadır. Ders aralarında kursiyerlerimiz müzikli bir ortamda dinlenmektedirler.  Gastronomi Sınıfımız 6 kişilik özel sınıf statüsünde donatılmıştır. Gerek grup gerekse özel derslerde bireye en uygun program seçilmektedir. 

Aşçılığı mesleğe dönüştürmek ve kendi işletmesini profesyonel bir şekilde yönetmek isteyenler için olan bu program 1020 olup Ustalık Seviyesi olarak  adaylara kazandırma ilkesiyle hazırlanmış programdır.

Temel Aşçılık Kurs Programı aşçılık bünyesinde İlk Seviye olarakta bilinmektedir. Bu kurs programızı 1020 saatlik kurs statüsünde olup Ustalık Seviyesindedir. Temel Aşçılık Kurs Programımızdan mezun olan kursiyerlerimiz E-DEvlet kapısında görünür KURS BİTİRME BELGESİ almaktadırlar. Bu belge ile Ustalık Sınavına girerek Ustalık ve Usta Öğreticilik belgesi alabilmektedirler.

Temel Aşçılık kurs programına katılan kursiyerlerimize kurumuza ait logolu ve kursiyer ismin bulunduğu önlik ve bone ile kullanacağı tencere takımı hediye edilmektedir.

 

KURS PROGRAMI KATILIM ŞARTLARI

1- Yaş sınırlaması yoktur. 

2- Okuma yazma bilmekve  en az İlköğretim Mezunu olmak

3- Mesleğin gerektiği bedensel ve fiziksel özellikleri taşımak.

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Aşçılık Kurs Programı 1020 saatlik bir programdır. Kurs programımız Teorik ve Uygulamalı olarak yapılmaktadır.  6 Kişili özel sınıfta uzman öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir.  6-8 aylık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz teknolojik ortamda yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik ve Uygulamlı sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 50 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olup Uygulama Sınavına girmeye hak kazanır. Uyguluma sınavı Antalya Mutfak Sanatları Akademisi (Analiz) kurumumuzda yapılmaktadır. Uygulama Sınavında da 50 puan ve üzeri başarılı sayılmaktadır. Teorik ve Uygulamalı sınav sonuçları 70 puan ve üzeri olan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir. 

Temel Aşçılık Uygulama Sınavı Kursiyer değerlendirilmesi Konuları;

1- Kişisel bakım

2- Çalışma Ortamı Hijyeni

3- Çalışma Ortamı İş Güvenliği

4- Ön Hazırlık

5- Düzenli Çalışma

6- Malzeme Seçimi ve Kullanımı

7- İşlem Basamakları

8- Sunum Teknikleri

9- Görünüm

10- Lezzet