02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
BARİSTA VE KAHVE HAZIRLAMA EĞİTİMİ
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 469
Toplam Ziyaretçi : 68039
Aybis
Barista, kahve dükkanlarında, profesyonel kahve ekipmanlarıyla kahve hazırlamak ve sunmakla görevli kişiye verilen isimdir. Barista kelimesi İtalyanca kökenlidir. İtalyancada barista, alkollü-alkolsüz içkileri servis eden kişi, barmen anlamına gelir.

BARİSTA KURS PROGRAMI(PROFESYONEL BARİSTA VE KAHVE HAZIRLAMA)

Baristalar profesyonel kahve hazırlama makinaları ve ekipmanları ile 3 nesil kahveleri hazırlarlar.  Ülkemizde barista olmak için resmi olarak verilen bir okul hizmeti bulunmamaktadır. Barista olmak isteyen kişiler, bu konu üzerine sertifika veren kurslardan yararlanmaktadırlar. Barista eğitiminde önemli ve dikkat edilecek ilk nokta Kişisel Bakım ve Hijyendir. Bir Barista Kişisel Bakımına özen göstermeli ve hazırlık yaparken hijyen kurallarına uymalıdır.

Antalya Mutfak Sanatları akademisi olarakta bilinen kurumumuzun Gastronomi sınıfı kişiye özel teknolojik olarak hazırlanmıştır.  Her kursiyerimiz bireysel olarak hareket etmekte ve kendisine ayrilmiş bölümde malzemeleri ile kendisine ayrılmış ocakta çalışmaktadır.

Gastronomi sınıfımız teknolojiye uyumlu olduğundan her kursiyerin önünde ekranlar bulunmaktadır. Ders öğretmeni gerek duyduğunda önceden hazırlanmış video ve sunular ile kursiyerlerimize görsel destek sağlamaktadır. Ders aralarında kursiyerlerimiz müzikli bir ortamda dinlenmektedirler.  Gastronomi Sınıfımız 6 kişilik özel sınıf statüsünde donatılmıştır. Gerek grup gerekse özel derslerde bireye en uygun program seçilmektedir. 

Baristacılığı mesleğe dönüştürmek ve kendi işletmesinde profesyonel bir şekilde yönetmek isteyenler için olan bu program  adaylara bilgi kazandırma ilkesiyle hazırlanmış programdır.

Baristacılık Kurs Programı İleri Seviye olarakta bilinmektedir.  Profesyonel Barista ve kahve hazırlama Kurs Programımızdan mezun olan kursiyerlerimiz E-Devlet kapısında görünür  KURS BİTİRME BELGESİ almaktadırlar. Bu belge ile profesyonel olduklarını ve Akredite bir eğitim aldıklarını sunmaktadırlar.

 

KURS PROGRAMI KATILIM ŞARTLARI

1- 19 yaşından gün almış veya dahay büyük olmak

2- En az İlkokul veya İlköğretim Mezunu olmak

3- Mesleğin gerektiği bedensel ve fiziksel özellikleri taşımak.

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Barista Kurs Programı 63 saatlik bir programdır. Kurs programımız Teorik ve Uygulamalı olarak yapılmaktadır.  6 Kişili özel sınıfta uzman öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir.  2 aylık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz teknolojik ortamda yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik ve Uygulamlı sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 70 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olup Uygulama Sınavına girmeye hak kazanır. Uyguluma sınavı Antalya Mutfak Sanatları Akademisi (Analiz) kurumumuzda yapılmaktadır. Uygulama Sınavında da 70 puan ve üzeri başarılı sayılmaktadır. Teorik ve Uygulamalı sınav sonuçları 70 puan ve üzeri olan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir.