02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
ÇOCUK BAKIMI-GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ELEMANI
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 78
Toplam Ziyaretçi : 74765
Aybis
Bireyler, programın gerektirdiği öğretim faaliyetleri, istihdam olanakları ve planlama konularında çevredeki üniversiteler, sivil toplum örgütleri, erken çocukluk eğitim kurumları, özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri elemanlarıdırlar.

 

ÇOCUK BAKIMI GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ KURS PROGRAMI

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler, kazandıkları yeterlikler doğrultusunda eğitim sektöründe öğretmen veya öğretmen yardımcısının gözetim ve denetiminde erken çocukluk eğitim kurumlarında, çalışabilirler.

Çocuk Bakımı Gelişimi ve Eğitimi Kurs  Programı mezun olan kursiyerlerimiz 258 saatlik E-DEvlet kapısında görünür KURS BİTİRME BELGESİ almaktadırlar. Bu belge ile Ustalık Sınavına girerek Ustalık ve Usta Öğreticilik belgesi alabilmektedirler.

 

KURS PROGRAMI KATILIM ŞARTLARI

1- Okuma yazma bilmek veya en az İlkokul Mezunu olmak

2-Mesleğin gerektiği bedensel ve fiziksel özellikleri taşımak.

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Çocuk Bakımı Gelişimi ve Eğitimi Kurs  Programı 258 saatlik bir programdır. Kurs programımız Teorik ve Uygulamalı olarak yapılmaktadır.  10-12 Kişili özel sınıfta uzman öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir.  6 aylık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz teknolojik ortamda yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik ve Uygulamlı sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 50 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olup Uygulama Sınavına girmeye hak kazanır. Uyguluma sınavı kurumumuzda yapılmaktadır. Uygulama Sınavında da 50 puan ve üzeri başarılı sayılmaktadır. Teorik ve Uygulamalı sınav sonuçları 50 puan ve üzeri olan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir.