02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
ÖZ BAKIMA DESTEK ( HASTA VE YAŞLI BAKIMI)
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 465
Toplam Ziyaretçi : 68035
Aybis
Öz bakıma destek elemanı eğitimi kurs programının amaçları, içeriği ve kazanımları yoluyla kursa katılan bireylere sabır, görgü, mahremiyet, nezaket ve doğruluk kazandırılması hedeflendirilmiştir.

 

ÖZ BAKIMA DESTEK ELEMANI KURS PROGRAMI(HASYA VE YAŞLI BAKIMI)

Bu kurs programını bitiren bireyin; kişi mahremiyetine özen göstererek, sağlık ve kalite kurallarına uygun bakıma ihtiyacı olan bireyin öz bakımına destek olma ile ilgili bilgi ve becerilere sahip olması amaçlanmaktadır. Programın uygulanmasında gerektiğinde iş piyasasının eğitim olanaklarından faydalanılabilir

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler, kazandıkları yeterlikler doğrultusunda rehabilitasyon merkezleri, hastahaneler, Yaşlı Bakım Evlerinde çalışabilirler.

Öz Bakıma Destek Elemanı Kurs Programımızdan mezun olan kursiyerlerimiz 305 saatlik E-DEvlet kapısında görünür KURS BİTİRME BELGESİ almaktadırlar. 

Talim ve Terbiye Kurulunun 29.11.2013 tarihli ve 135 sayılı Kararı ile Kabul edilen “Mesleki ve Teknik Eğitimde Kredilendirme Esasları” doğrultusunda, kurs programını başarıyla tamamlayanlara 12 (on iki) kredi verilir.

 

KURS PROGRAMI KATILIM ŞARTLARI

1- Okuma yazma bilmek veya en az İlkokul Mezunu olmak

2-Mesleğin gerektiği bedensel ve fiziksel özellikleri taşımak.

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Öz Bakıma Destek Elemanı Kurs Programı 305 saatlik bir programdır. Kurs programımız Teorik ve Uygulamalı olarak yapılmaktadır.  10-12 Kişili özel sınıfta uzman öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir.  2 aylık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz teknolojik ortamda yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik ve Uygulamlı sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 70 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olup Uygulama Sınavına girmeye hak kazanır. Uyguluma sınavı kurumumuzda yapılmaktadır. Uygulama Sınavında da 70 puan ve üzeri başarılı sayılmaktadır. Teorik ve Uygulamalı sınav sonuçları 70 puan ve üzeri olan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir.