02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
HOSTESLİK ( UÇUCU KABİN MEMURLUĞU)
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 53
Toplam Ziyaretçi : 74741
Aybis
Sivil havacılık ile ilgili uluslar arası kuruluşların aldığı yeni kararlarla doğrultusunda uygulamalara yön vermek ve birliktelik sağlanması için kabin memuru kurs programı hazırlanmıştır.

 

UÇUCU KABİN MEMURLUĞU KURS PROGRAMI(HOST/HOSTES)

Bu program, havaalanında faaliyet gösteren havayolu şirketlerinin ilgili birimlerinde yolcu ve/veya kurumsal müşterilere Uçucu Kabin Memuru hizmeti verecek personelin yetiştirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Havayollarında görev alacak kişilere verilen şirket içi eğitimde standart bir yöntem uygulanmasının yanında verilmesi gereken hizmet kalitesinin Avrupa ve Dünya standartlarında olması isteği programın hazırlanma gerekçesini oluşturmaktadır.

Uçucu Kabin Memuru hizmeti sırasında karşılaşılabilecek olağanüstü haller, kazalar, ilkyardıma gereksinim duyulacak haller ile olağan durumlarda yapılacak işlemleri birarada öğrenip yolcuların emniyetli bir şekilde bir yerden bir yere nakilleri esnasında yolculara yardımcı olacaklardır. Aynı zamanda, bu kursa katılan ve başarılı olan birey, uçucu kabin memuru hizmeti sunan havayolu şirketlerinde görev alabilecek düzeyde eğitilecek olması sebebiyle uçakların ve seyahat eden yolcuların can ve mal kaybını önlemeye yönelik tedbirleri alıp topluma çok faydalı bir hizmetin verilmesinde katkıda bulunmuş olacaktır.

Programın içeriği, Yolcu Psikolojisi, Yolcu Tipleri, Yer Hizmetleriyle Ilişkiler, Şirket Talimatları, Uçuş Teorisi, Meteoroloji, Ikram, Servis, Makyaj Ve Zerafet, Kodlar / Gmt ve Lokal Saatler, Havacılık Terimleri, Genel Acil Durumlar gibi konuları kapsamaktadır.

Uçucu Kabin Memurluğu Kurs Programımızdan mezun olan kursiyerlerimiz 120 saatlik E-DEvlet kapısında görünür KURS BİTİRME BELGESİ almaktadırlar. 

 Bu kurs programını destekleyici Yabancı Dil ve Mesleki Yabancı Dil eğitimi verilmektedir.

 

KURS PROGRAMI KATILIM ŞARTLARI

1- En az Lise ve dengi okul mezunu olmak

2-Mesleğin gerektiği bedensel ve fiziksel özellikleri taşımak.

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Uçucu Kabin Memurluğu kurs  Programı 120 saatlik bir programdır. Kurs programımız Teorik ve Uygulamalı olarak yapılmaktadır.  10-12 Kişili özel sınıfta uzman öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir.  2 aylık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz teknolojik ortamda yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik ve Uygulamlı sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 50 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olup Uygulama Sınavına girmeye hak kazanır. Uyguluma sınavı kurumumuzda yapılmaktadır. Uygulama Sınavında da 50 puan ve üzeri başarılı sayılmaktadır. Teorik ve Uygulamalı sınav sonuçları 50 puan ve üzeri olan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir.