02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
REKLAMCILIK
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 66
Toplam Ziyaretçi : 74753
Aybis
Reklamcı, reklam sektörünün birbirinden farklı meslek türünde ister eğitim almış, ister sektörün içinden yetişmiş olan, reklamın bütün süreçleri hakkında bilgi ve beceri sahibi olan kişilerdir.

 

REKLAMCILIK KURS PROGRAMI

Reklamcilik, kamu ve özel sektörde bir ürünün hedef kitleye tanitilmasi için yapilan her türlü görsel ve isitsel çalismalari içerir. Söz konusu kurs programi, ülkemizde bu alanda çalisacak personel gereksinimini karsilamak amaciyla hazirlanmistir. Bu kurs programinin açilmasiyla bu alanda çalisacaklara saglanacak istihdam olanaginin yaninda kurumlarin yapacagi tanitim çalismalarinin daha nitelikli hiile gelmesi saglanmis olacaktir.

Program içeriginde; reklamin siniflandirilmasi, kampanyasi, medya planlamasi, yaraticilik, müsteri iliskileri, reklam ile ilgili kuruluslar gibi konular yer almaktadir.

Program ayrica sektörde kullanilan bilgisayar programlarinin egitimi ile desteklenecektir. Bu egitim de bu programin disinda ögrenci tarafindan ayrica alinacaktir.

Reklamcılık tanıtım ve iletişimi odağına alan bir bölümdür. Bir reklam kampanyasının oluşturulması, satışların yönetilmesi ve satış sonuçlarının izlenmesi gibi eylemler bir reklamcının temel görevleri arasındadır. Bu bölümde yaratıcı ve insanları etkileyen fikirler her zaman ön plandadır.

Reklamcılık Kurs Programımızdan mezun olan kursiyerlerimiz 80 saatlik E-DEvlet kapısında görünür KURS BİTİRME BELGESİ almaktadırlar. 

 

 KURS PROGRAMI KATILIM ŞARTLARI

1- En az Lise ve dengi okul mezunu olmak

2-Mesleğin gerektiği bedensel ve fiziksel özellikleri taşımak.

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Reklamcılık Kurs  Programı 80 saatlik bir programdır. Kurs programımız Teorik ve Uygulamalı olarak yapılmaktadır.  10-16 Kişili özel sınıfta uzman öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir.  2 aylık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz teknolojik ortamda yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik ve Uygulamlı sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 50 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olup Uygulama Sınavına girmeye hak kazanır. Uyguluma sınavı kurumumuzda yapılmaktadır. Uygulama Sınavında da 50 puan ve üzeri başarılı sayılmaktadır. Teorik ve Uygulamalı sınav sonuçları 50 puan ve üzeri olan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir.