02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
YURT MÜDÜRLÜĞÜ (ÖĞRENCİ BARINMA HİZMETLERİ YÖNETİCİLİĞİ)
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 77
Toplam Ziyaretçi : 74764
Aybis
Kursun Amacı, Barınma hizmetiyle ilgili mevzuat (özel öğretim kurumları mevzuatı, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı, yangın mevzuatı ve konaklama pansiyon mevzuatı) bilgisine sahip olmaları sağlanmaktadır.

YURT MÜDÜRLÜĞÜ (ÖĞRENCİ BARINMA HİZMETLERİ YÖNETİCİLİĞİ) KURS PROGRAMI

Bu Kurs program; Millî Eğitim Bakanlığına ve Gençlik Spor Bakanlığına bağlı faaliyette bulunan barınma merkezleri yönetici adayları için hazırlanmıştır. Program ile yönetici adaylarının barınma hizmetleriyle ilgili; mevzuat, yönetim, beslenme ve barınma hizmetleri, güvenlik, çocuk, ergen, genç ve aile, protokol ve yazışma kuralları, e-yurt modülü, mesleki gelişim, adap ve etik kuralları konularına ilişkin bilgi, beceri ve tutum geliştirilmesi hedeflenmiştir.

  

KURS PROGRAMI KATILIM ŞARTLARI

1- 19 yaşından gün almış veya dahay büyük olmak

2- En az lisans mezunu olmak veya

    a) Yönetmeliğin çıktığı tarihten önce Kurum Müdür olduğunu belgeleyen Lise ve ortaöğretim mezunları

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Yurt Müdürlüğü Kurs Programı 130 saatlik bir programdır. Kurs programımız Teorik  olarak yapılmaktadır.  14 Kişili sınıfta uzman öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir.  1,5 aylık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz teknolojik ortamda yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 80 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olur.  80 puan alan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir. 

Kurs programında uygulama sınavı bulunmamaktadır.