02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
EMLAK DANIŞMANLIĞI (MORTGAGE BROKERLİĞİ)
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 69
Toplam Ziyaretçi : 74756
Aybis

EMLAK DANIŞMANLIĞI ve KONUT FİNANSMANI KURS PROGRAMI (MORTGAGE BROKERLİĞİ) 

Emlak danışmanlığı ve Konut Finansmanı Tanıtım ve Pazarlarma Temsilcili (Mortgage Brokerliği) Kurs Programı MEB Tarafından onaylı bir kurs progrmıdır. Emlak eğitimi faaliyetlerinin öngördüğü tüm işlemlerin usulüne uygun yapılabilmesi için alınması gereken bir eğitimdir. Kurs süreci 180 saat olup toplam 15 haftalık sürece dağıtılmıştır. Bu kurs programına katılan kursiyer Özel Öğretim Kurumları Kanunu ve Yönetmeliğine göre belirtilen Kurs Bitirme Belgesini almaktadır. 

Kurumumuzda konusunda uzman öğreticiler ile işleme alınan program öğleden önce, öğlden sonra, Akşam ve Hafta Sonu grupları oluşturularak mesai sonrasına denk gelecek şekilde çalışanların işlerini aksatmayacağı bir şekilde uygulanmaktadır. Gayrimenkul Danışmanlığı Kursu eğitim programını tamamlayan kursiyerler; pazarlama ve emlak komisyonculuğu yapan şirketlerde, Gayrimenkul firmalarında çalışabilir veya kendi iş yerlerini açabilirler.

 

KURS PROGRAMINA KATILIM ŞARTLARI

1- Yetişkin düzeyinde olmak

2- En az Lise Mezunu olmak

3- Mesleğin gerektiği bedensel ve fiziksel özellikleri taşımak.

4- Emlak sektmöründe olanlar için Vergi levhası

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Emlak danışmanlığı ve Konut Finansman Tanıtım ve Pazarlarma Temsilcili (Mortgage Brokerliği) Kurs Programı 180 saatlik bir programdır. Kurs programımız Teorik ve Uygulamalı olarak yapılmaktadır.  10-14 Kişili özel sınıfta uzman ve saha tecrübesi olan öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir. 15 haftalık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz projeksiyonlu ve sesli sunum teknolojisi ortamda yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik ve Uygulamlı sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 50 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olup Uygulama Sınavına girmeye hak kazanır. Uyguluma sınavı bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okul veya kendi kurumumuzda  yapılmaktadır. Uygulama Sınavında da 50 puan ve üzeri başarılı sayılmaktadır.

Teorik ve Uygulamalı sınav sonuçları 50 puan ve üzeri olan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir.