02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
GALERİCİLİK ( MOTORLU KARA TAŞIT TİCARETİ)
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 85
Toplam Ziyaretçi : 74772
Aybis

GALERİCİLİK (MOTORLU KARA TAŞIT TİCARETİ) KURS PROGRAMI

Motorlu Kara Taşıt Ticareti Kurs Programı MEB Tarafından onaylı bir kurs progrmıdır. Galeri - araç alım ve Satımı eğitimi faaliyetlerinin öngördüğü tüm işlemlerin usulüne uygun yapılabilmesi için alınması gereken bir eğitimdir. Kurs süreci 100 saat olup toplam 1 aylık sürece dağıtılmıştır. Bu kurs programına katılan kursiyer Özel Öğretim Kurumları Kanunu ve Yönetmeliğine uygun belirtilen Kurs Bitirme Belgesini almaktadır. 

Kurumumuzda konusunda uzman öğreticiler ile işleme alınan program öğleden önce, öğlden sonra, Akşam ve Hafta Sonu grupları oluşturularak mesai sonrasına denk gelecek şekilde çalışanların işlerini aksatmayacağı bir şekilde uygulanmaktadır. Motorlu Kara Taşıt Ticareti Kurs eğitim programını tamamlayan kursiyerler; araç alım ve satımı  komisyonculuğu yapan şirketlerde çalışabilir veya kendi iş yerlerini açabilirler.

 

KURS PROGRAMINA KATILIM ŞARTLARI

1- Yetişkin düzeyinde olmak

2- En az İlkokul Mezunu olmak

3- Mesleğin gerektiği bedensel ve fiziksel özellikleri taşımak.

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Motorlu Kara Taşıt Ticareti Kurs Programı 100 saatlik bir programdır. Kurs programımız Teorik olarak yapılmaktadır.  10-14 Kişili özel sınıfta uzman ve saha tecrübesi olan öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir. 2 haftalık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz projeksiyonlu ve sesli sunum teknolojisi ortamında yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 60 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olup Kurs Bitirme belgesi almaya hak kazanır. 

Teorik (Yazılı) sınav sonucu 50 puan ve üzeri olan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir.