02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
TEMEL PASTACILIK
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 44
Toplam Ziyaretçi : 74732
Aybis
Temel Pastacı Eğitimi Kursu Eğitim Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı altında yer alan mesleklerde ulusal ve uluslararası düzeyde standartlara uygun, her yaşta ve düzeyde bireye mesleki yeterlikler kazandırmak amaçlanmıştır.

TEMEL PASTACILIK KURS PROGRAMI

Temel Pastacılık Kurs programı profesyonel pastacı olmak isteyen bireylere mesleki gelişimleri için gerekli olan bilgi ve becerileri kazandırmak, toplumun gastronomi alanında daha sağlıklı ve güvenilir hizmet almasını sağlamak, bu alandaki nitelikli çalışan ihtiyacını karşılamak ve dünyada ve ülkemizde Pastacı ile ilgili uygulamaları takip ederek kendini sürekli geliştiren bireyler yetiştirmek amacıyla hazırlanmıştır

Kurs programının içeriğinde yer alan konular sektörün ihtiyaçlarından, bu alanda ülkemizde ve dünyada ortaya çıkan eğilimlerden ve uygulamalardan yararlanılarak belirlenmiş, anlamlı bir bütün oluşturacak şekilde düzenlenmiştir.

Program içeriğinde yer alan ve kuramsal eğitim gerektiren konuların işlenişinde anlatım, soru-cevap, beyin fırtınası, tartışma; uygulamalı eğitim gerektiren konuların işlenişinde ise kursiyerlerin yaparak yaşayarak öğrenmelerine fırsat tanımak amacıyla grup çalışması, bireysel çalışma, gösterip yaptırma, gösteri ve gezi gözlem gibi öğretim yöntem ve tekniklerinden yararlanılacaktır. Ayrıca konuların işlenişinde basitten karmaşığa, bilinenden bilinmeyene ve somuttan soyuta gibi öğrenme ilkeleri dikkate alınacaktır.

Konuların işlenişinde, gerektiğinde pastacılık alanında uzman kişiler sınıfa davet edilerek onların sektör deneyimlerinden, örnek uygulamalarından ve düşüncelerinden faydalanılabilir.

Gastronomi sınıfımız teknolojiye uyumlu olduğundan her kursiyerin önünde ekranlar bulunmaktadır. Ders öğretmeni gerek duyduğunda önceden hazırlanmış video ve sunular ile kursiyerlerimize görsel destek sağlamaktadır. Ders aralarında kursiyerlerimiz müzikli bir ortamda dinlenmektedirler.  Gastronomi Sınıfımız 6 kişilik özel sınıf statüsünde donatılmıştır. Gerek grup gerekse özel derslerde bireye en uygun program seçilmektedir. 

Temel Pastacılık kurs programızıdan mezun olan kursiyerlerimiz E-DEvlet kapısında görünür KURS BİTİRME BELGESİ almaktadırlar. 

 

KURS PROGRAMI KATILIM ŞARTLARI

1- 19 yaşından gün almış veya dahay büyük olmak

2- En az İlkokul veya İlköğretim Mezunu olmak

3- Mesleğin gerektiği bedensel ve fiziksel özellikleri taşımak.

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Pastacılık Kurs Programı 120 saatlik bir programdır. Kurs programımız Teorik ve Uygulamalı olarak yapılmaktadır.  6 Kişili özel sınıfta uzman öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir.  2 aylık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz teknolojik ortamda yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik ve Uygulamlı sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 70 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olup Uygulama Sınavına girmeye hak kazanır. Uyguluma sınavı Antalya Mutfak Sanatları Akademisi (Analiz) kurumumuzda yapılmaktadır. Uygulama Sınavında da 70 puan ve üzeri başarılı sayılmaktadır. Teorik ve Uygulamalı sınav sonuçları 70 puan ve üzeri olan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir. 

Temel Pastacılık Uygulama Sınavı Kursiyer değerlendirilmesi Konuları;

1- Kişisel bakım

2- Çalışma Ortamı Hijyeni

3- Çalışma Ortamı İş Güvenliği

4- Ön Hazırlık

5- Düzenli Çalışma

6- Malzeme Seçimi ve Kullanımı

7- İşlem Basamakları

8- Sunum Teknikleri

9- Görünüm

10- Lezzet