02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
ELEKTRİK ARK (ELEKTROD) KAYNAĞI
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 41
Toplam Ziyaretçi : 74729
Aybis
: Bu kurs programının hazırlanmasında 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 05.10.2018 tarihli ve 130 sayılı kararı ile onaylanan ÖÖK Çerçeve Programı esas alınmıştır.

ELEKTRİK ARK (ELEKTROD)KAYNAĞI KURS PROGRAMI

Elektrik Ark (Elektrod) Kaynağı Kurs Programı  ülkemizde bu alanda çalisacak personel gereksinimini karsilamak amaciyla hazirlanmistir. Bu kurs programinin açilmasiyla bu alanda çalisacaklara saglanacak istihdam olanaginin yaninda kurumlarin yapacagi  çalismalarini daha nitelikli hale gelmesi saglanmis olacaktir.

Bu kurs programı elektrotla ark kaynakçılığı alanındaki nitelikli çalışan ihtiyacını karşılamak ve bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen bireylerin mesleki gelişimine katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. 

Program içeriğinde yer alan konular sektörün ihtiyaçları, alan yazın taraması ve alan uzmanlarının görüşleri doğrultusunda belirlenerek anlamlı bir bütün oluşturacak şekilde düzenlenmiştir. İçerik düzenlemesinde ayrıca, hedeflere uygunluk, yararlılık, aşamalılık, güncellik ve bilimsellik gibi içerik düzenleme ilkeleri göz önünde bulundurulmuştur.

Elektrik Ark (Elektrod) Kaynağı Kurs Programından mezun olan kursiyerlerimiz 200 saatlik E-DEvlet kapısında görünür KURS BİTİRME BELGESİ almaktadırlar. 

 

 KURS PROGRAMI KATILIM ŞARTLARI

1- 16 yaşından gün almış olmak

2- En az ilkokul veya ilköğretim mezunu olmak

3-Mesleğin gerektiği bedensel ve fiziksel özellikleri taşımak.

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Elektrik Ark (Elektrod) Kaynağı Kurs Programı   Programı 200 saatlik bir programdır. Kurs programımız Teorik ve Uygulamalı olarak yapılmaktadır.  10-16 Kişili özel sınıfta uzman öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir.  2 aylık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz teknolojik ortamda yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik ve Uygulamlı sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 50 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olup Uygulama Sınavına girmeye hak kazanır. Uyguluma sınavı kurumumuzda yapılmaktadır. Uygulama Sınavında da 50 puan ve üzeri başarılı sayılmaktadır. Teorik ve Uygulamalı sınav sonuçları 50 puan ve üzeri olan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir.