02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
EPİLASYON UYGULAYICISI
 
AKADEMİK EĞİTİMLER BİLİŞİM EĞİTİMLERİ GÜZELLİK ALAN EĞİTİMLERİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ MESLEKİ EĞİTİMLER SATI-PAZARLAMA EĞİTİMLERİ YABANCI DİL EĞİTİMLERİ YİYECEK - İÇECEK EĞİTİMLERİ YÖNETİCİLİK EĞİTİMLERİ
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 37
Toplam Ziyaretçi : 74725
Aybis
Göz çevresi hariç kıl olan her bölgeye uygulanabilmektedir. İşlem, deriye zarar vermeden direkt kıl köklerine etki eder. Özel lazer cihazıyla kıl kökleri yakılarak istenmeyen tüylerden kurtulunur. Yöntemin uygulanması için çeşitli lazer tipleri mevcu

EPİLASYON UYGULAYICISI KURS PROGRAMI

Bu kurs programı Epilasyon Uygulayıcısı alanında ihtiyaç duyulan sertifikalı ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak, toplumdaki insanların bu alanda daha sağlıklı ve güvenilir hizmete kavuşmasını sağlamak ve bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen bireylerin istihdam edilmesini sağlamak amacıyla hazırlanmıştır Program süresince; iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin ortam, malzeme, araç, gereç ve cihazlardan kaynaklanabilecek tehlike ve risklerin giderilmesine ilişkin önlemler kurum tarafından alınır.

Epilasyon Uygulayıcılığını mesleğe dönüştürmek ve kendi işletmesini profesyonel bir şekilde yönetmek isteyenler için olan bu program 4. Seviye olup Ustalık Seviyesinde adaylara beceri ve bilgi kazandırma ilkesiyle hazırlanmış programdır.

Epilasyon Uygulayıcısı Kurs Programı  4. Seviye kurs statüsünde olup Ustalık Seviyesine ulaşmak için kullanılabilir.. Epilasyon Uygulayıcısı Kurs Programımızdan mezun olan kursiyerlerimiz E-DEvlet kapısında görünür 4. Seviye KURS BİTİRME BELGESİ almaktadırlar. Bu belge  Ustalık Sınavına hazırlanma aşamasında destek olmaktadır. Çıraklık Merkezlerinin şartları uygulandığı takdirde sınava girerek Ustalık ve Usta Öğreticilik belgesi alabilmektedirler.

 

KURS PROGRAMI KATILIM ŞARTLARI

1- 19 yaşından gün almış veya dahay büyük olmak

2- İlkokul Mezunu veya üstü olmak

3- Mesleğin gerektiği bedensel ve fiziksel özellikleri taşımak.

 

EĞİTİM VE BELGELENDİRME SÜRECİ

Epilasyon Uygulayıcısı Kurs Programı 114 saatlik bir programdır. Kurs programımız Teorik ve Uygulamalı olarak yapılmaktadır.  6-8 Kişilik özel sınıfta uzman öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir.  1 aylık eğitim sürecinde kursiyerlerimiz teknolojik ortamda yetiştikten sonra bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teorik ve Uygulamlı sınav yapılmaktadır. 

Teorik (Yazılı) sınav Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarih ve saatte 25 soru ile yapılmaktadır. Çoktan seçmeli olan sorulardan 70 puan alan kursiyer başarılı sayılmış olup Uygulama Sınavına girmeye hak kazanır. Uyguluma sınavı kurumumuzda yapılmaktadır. Uygulama Sınavında da 70 puan ve üzeri başarılı sayılmaktadır. Teorik ve Uygulamalı sınav sonuçları 70 puan ve üzeri olan kursiyerin Kurs Bitirme Belgesi 1 hafta içerisinde bağlı bulunduğumuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanıp E-Devlet kapısına işlendikten sonra tarafımıza iletilmektedir. MEB Onaylı Belgelerin herhangi bir şekilde süre ve geçerlilik kısıtlaması söz konusu değildir. 

Epilasyon Uygulayıcısı Kurs Programı Uygulama Sınavı Kursiyer değerlendirilmesi Konuları;

1- Kişisel Bakım ve Hijyen Sağlama

2- Çalışma Ortamı İş Güvenliği Tedbirleri Alma

3- Yapılan İşe uygun kıyafet ve koruyucu donanım kullanma

4- Uygun Malzeme Seçimi, Hazırlanması Kullanımı

5- İşlem Basamakları

6- Yapılacak İşlem Süresine uyma

7- Uygulama Alanında Kullanılan Techizatın hijyenini sağlama

8- İşlem sonrası Atık Yönetmeliğine göre Temizlik