02422410055
05078127008
Whatsapp Destek
05427397272
analizakademi@gmail.com
 
Duyurular
E-Bülten
Yeniliklerden haberdar olabilmek için maillistimize katılın...
Adınız
E-posta Adresiniz
Ekle   Çıkar
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 64
Toplam Ziyaretçi : 74751
BOLU İZZET BAYSAL ÜNİVERİTESİNDE
Aybis

Doç. Dr. Şaban KARASAKAL ve İletişim Medya Uzmanı Mazhar DOĞMUŞ bir ilke imza attı.

BAİBÜ Akşemseddin İslami İlimler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından AKİMER KONFERANSLARI kapsamında öğrencilere “Kur’an Işığında Beden Dili” semineri gerçekleştirildi.

İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda düzenlenen seminere; öğretim elemanları, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

Mazhar Doğmuş, iletişim, etkili iletişim yöntemleri, beden dilini okurken dikkat edilmesi gerekenler, iletişim alanları ve kişilik karakterleri hakkında bilgi verdi. Kişisel Gelişim Uzmanı Mazhar Doğmuş ise, Peygamber Efendimizin bir Hadis-i Şerifi’nde “Yavrucuğum, aile fertlerinin yanına giderken selam ver ki ev halkına bereket gelsin.” buyurduğunu belirterek, iletişimin önemini vurguladı ve iletişimin en etkili şekilde selamla başladığını söyledi.

Seminerde İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve AKİMER Müdürü Doç. Dr. Şaban Karasakal, “Biz de Lisân-ı Hâl, İngilizce’de Body Language ya da diğer dillerde farklı şekillerde ifade edilen iletişim, diksiyon ve beden dili gibi birtakım disiplinlerin amacı nedir? Sadece canlılarla mı iletişim var? Allah’ın kuluyla, kulun Allah’la iletişimi konusunda ne diyeceğiz? Bu iletişim değil mi? Bugün kapitalist bir dünyada seküler bir bakış açısı ile sadece ikili iletişim olarak bakıldığı için sosyal yüzler çoğaldı. Yüzünde şöyle bir ifade varsa bu, şu demek oluyor diyorlar. Oysa Kur’an’da Bakara Suresi’nde ve pek çok ayette bedeni, ruhu yaratan Allah: “İnsanlardan öylesi vardır ki dünya hayatındaki sözleri sizin hoşunuza gider. Halbuki en büyük düşmandır.” buyurmaktadır.” diye konuştu.

Konferansın sonunda Doç. Dr. Şaban Karasakal ve Mazhar Doğmuş’a hediye takdiminde bulunuldu.

Aybis
Aybis
BİZDEN HABERLER
Aybis
SOSYAL MEDYA UZMANLIĞI

Sosyal Medya Uzmanı, marka ya da isim bilinirliğini arttırmak, pazarlama faaliyetlerini geliştirmek ve satışları arttırmak için strateji planlama, uygulama ve izlemekle sorumludur. Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı ile tüm sosyal medya siteleri hakkında detaylı bilgiye sahip olup, bu sosyal medya mecralarını etk ...

Tümü
Aybis
TÜGVA BOLU YURDU SÖYLEŞİSİ

...

Tümü
Aybis
ANTALYA ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

...

Tümü
Aybis
NOT DEFTERİ

...

Tümü